Groen Ideecafé 23 maart: Thema-avond Zero Waste

Foto ideewinkel

Deelname Zero Waste Festival met presentatie en pitches op 23 maart

Wanneer gewoonlijk de derde maandag in het Groen Ideecafé een groen duurzaam thema wordt besproken is de avond deze keer verplaatst naar de vierde maandagavond: 23 maart. De reden hiervoor is dat we aansluiten bij het Zero Waste Festival met een interessante presentatie van Zero Waste Nederland en drie mooie pitches met Zero Waste initiatieven. Zie: https://zerowastefestival.nl/activiteiten/groen-ideecafe-thema-avond-zero-waste/

Zero Waste Nederland te gast

We hebben een bijzondere gast: Zero Waste Nederland, de organisatie achter het Zero Waste Festival dat deze week in Leiden plaatsvindt. Zij geven een lezing over zero waste in de praktijk. Hoe begin je ermee? Welke stappen kun je zelf zetten? En hoe zorgen we samen voor een circulaire samenleving waarin afval verleden tijd is?

Pitch: Voedselverspilling door Universiteit Leiden

Minder voedsel verspillen? Maak het makkelijker! Wij hebben onderzocht of huishoudens in Leiden minder voedsel verspillen wanneer ze hulpmiddelen gebruiken bij het bewaren en bereiden van voedsel. Hoe we dit onderzocht hebben en wat het onderzoek heeft aangetoond vertellen we graag tijdens onze pitch.

Pitch: Weggeefwinkel

Weggeefwinkel Leiden, de oudste weggeefwinkel in Nederland, is eigenlijk geen winkel. Alles kan er gratis meegenomen worden: serviesgoed, kleding, elektrische apparaten, speelgoed, boeken en veel meer. De winkel is gebaseerd op twee kernprincipes: duurzaamheid en het bestrijden van armoede. De Weggeefwinkel Leiden is ook een ontmoetingsplek voor alle leeftijden, mensen van alle nationaliteiten en kleur.

Pitch: Duurzaam ontwerpen

Als je iets gaat ontwerpen, bijvoorbeeld een tuin, zijn er eindeloos veel manieren waarop je kunt zorgen dat er niets verloren gaat. Waar haal je materialen vandaan en hoe verwerk je ze? Hoe zorg je dat je ontwerp goed uitgevoerd èn goed gebruikt wordt. En heb je dan uiteindelijk Zero Waste? Anne Marie van Dam deelt haar tips.

Daarnaast geven we ruimte om samen te bespreken hoe je in het dagelijks leven Zero Waste kan toepassen. Het noemen van voorbeelden en het delen van eigen toepassingen in een groep geven nog meer ideeën en werkt verfrissend en inspirerend. Mocht je een voorwerp of foto willen meenemen hoe je een voorwerp hebt gereycled of opgeknapt, des te sprekender. Het mag, maar het hoeft niet.

We sluiten de avond af met veel nieuwe ideeën om meer Zero Waste te gaan leven.

Waar: Scheltema, Marktsteeg 1, 2312 CS Leiden
Wanneer: 23 maart 2026
Tijd: 20.00 – 22.00 uur, inloop 19.30 uur.
Toegang: Gratis, een donatie wordt gewaardeerd, en gebruikt om de kosten van de Groen Ideecafé te dekken.

Van harte welkom!