Groen Ideecafé 19 oktober: Je eigen groene oase, begin in de herfst!

Foto ideewinkel

Onze zomers worden steeds heter, en in versteende steden blijft de warmte lang hangen. Planten en bomen verkoelen de stad. Hoe fijn is het dan om je eigen tuin, patio, balkon of dakterras te vergroenen met weelderig groeiende planten?

Tuinontwerpster Gabrielle van Breugel vertelt bij het Groen Ideecafé hoe je dat kunt doen, óók als je weinig ruimte hebt. Wordt het een geveltuin of boomspiegel, of is er in je mini-achtertuin toch plek voor klimplanten? Ga je samen met je buren aan de slag voor een groene straat?

Die informatie komt precies op tijd, want de herfst is beste seizoen om te planten. Voor de winter kunnen je planten zonder droogte en hitte settelen, zo dat ze in het voorjaar een goede basis hebben om te groeien en bloeien.

Na Gabrielle’s verhaal is er heel veel handige informatie:

  • Subsidie van gemeente Leiden voor het vergroenen van daken en tuinen
  • Samen aan de slag: adopteer en vergroen een stukje van je straat, samen met de buren
  • Goedkoop aan planten komen: Hoe kun je zelf planten vermeerderen? zo kun je ook ruilen met anderen.
  • Vraag Gabrielle zelf naar tips voor jouw huis, tuin en straat.

Het programma wordt in september verder uitgewerkt – kom nog eens terug hier op de website!